se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.
K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.
Komentáře ke článku
(17 příspěvků) Přidat komentářStejně dopadly kozy bezoárové na Pálavě, ochranáři je odtamtud nechali z půlky vystřílet, půlku odchytali a odvezli do koncentračního tábora obory Vřísek u České Lípy.
Když je u nás něco 100 let a nemá to tady přirozeného nepřítele, tak to není původní druh. Líbí se vám například bolševník nebo ta velká netýkavka u břehů řek, které vytlačují původní rostlinstvo?
podla mna je to kravina, ak tam ta populacia je uz 100 rokov tak sa nemoze hovorit o nepovodnom druhu, je prisposobena podmienkam prostredia kedze sa uspesne mnozi. Povod je relativny, vsetky druhy sa zmenami klimatickych podmienok odjakziva presuvali a teda osidlovali ine lokality. skor by sa mali zamerat na druhy ktore tam naozaj nepatria
super fotky, vůbec jsem netušil, že jsou u nás k vidění kamzíci ještě jinde než v Jeseníkách :)