S blížícím se návratem za orly na japonský ostrov Hokkaido jsem připravil k publikování bohatší materiál o tom, proč se vlastně tito nádherní ptáci u pobřeží zdržují.…

číst více

Na začátku června jsem si konečně našel chvilku k intenzivnějšímu poznávání svišťů horských v Alpách. Při svých každoročních cestách za kozorožci je potkávám na horských…

číst více

S nočním fotografováním zvířat koketuji už nějakou chvíli, techniku k tomu mám vyloženě předurčenou, a skoro jsem začal nabývat dojmu, že nic není nemožné. Bohužel jen…

číst více

Hlavním tahounem k letošnímu návratu do švédských lesů byla představa, že by se mohlo na tetřevím tokaništi něco zajímavého dít. Na stejném místě bylo v roce 2011 sice…

číst více

Když jsem plánoval cestu za orly na ostrov Hokkaidó, měl jsem i variantu, že si atrakci “opice v termálu” odpustím, protože mě děsily ty zástupy lidí, co se u opic každý…

číst více

V přírodě jsou chvíle, které se mi neomrzí ani po mnoha letech. Přestože už jsem některé věci viděl a fotografoval několikrát, pořád mě to do fotografického krytu táhne,…

číst více

Na přelomu zimy a jara jsem pro chytré telefony a tablety s aplikací Fripito připravil fotografického průvodce Národním parkem České Švýcarsko. Stačí si zdarma stáhnout…

číst více

Hlavním lákadlem pro zimní cestu na japonský ostrov Hokkaidó byli sice orli, ale příležitosti stavit se u jeřábů mandžuských jsem využít musel. Na ostrově tento největší…

číst více

Že by se to mohlo vybarvit i nad Českem jsem tušil od víkendu, kdy si Slunce poměrně významně upšouknulo plazmy, jen jsem nečekal, že to sem dolétne tak rychle. Zastihlo…

číst více

Asi nejvzácnějším druhem, který můžete na ostrově Hokkaidó potkat, je nádherná sova výr Blakistonův. Sovy mám moc rád, každé jejich pozorování ve volné přírodě je pro mě…

číst více

Pro potěchu oka jsem z archivu vybral několik fotografií sýkory parukářky, která je pro mě jedním z nejkrásnějších pěvců v Česku. Přestože ji ve smrkových lesích…

číst více

V září a říjnu jsem každý víkend strávil v Českém Švýcarsku. V první půli především kvůli jelení říji, v té druhé pak kvůli fotografování krajiny. Někdy s klienty…

číst více

Atraktivním doprovodem medvědů hnědých při červnové cestě do Finska byl každý den rosomák sibiřský. Že se v oblasti potulují jsem věděl, ale že před naším krytem budou…

číst více

Přestože si každý rok říkám, že už mě do toho kopce nikdo nedostane, unavené nohy asi rychle zapomínají. V hlavně mám, co vše bych mohl u kozorožců horských fotoaparátem…

číst více

Pravděpodobně tím nejméně aktivním zvířetem na loňské cestě lodí okolo Špicberků byl mrož lední. Příležitostí k jeho pozorování bylo hned několik, ale i když jsem u nich…

číst více