Ten kdo má rád přírodu a zároveň fotografuje, musí být trochu schizofrenik. Na jednu stranu toužíme fotografovat přirozené chování zvířat, zároveň však mnoho z nás volí…
číst víceChyběly možná jen dva dny a byl jsem jeden z mála návštěvníků Afriky, který potkával jen levharty a ne a ne potkat běžnějšího lva. Žil jsem v domnění, že je levhart něco…
číst víceUrčitě to znáte také. Právě v momentě, kdy cestujete bez fotoaparátu nebo máte minimum času, se naskytnou příležitosti, které nikdo nečeká. Hejno brkoslavů na jabloni…
číst víceStejně, jako se vždy snažím, aby zvířecí druh za kterým vyrážím měl své náhradníky, kdyby to na lokalitě nevyšlo, měl jsem zálohu pro cestu pod Gran Paradiso. V italské…
číst víceSlunce se už pomalu sklánělo k obzoru a my terénním autem projížděli pustou přehlednou krajinou bez jediného zvířete. Až v momentě, kdy jsme přemýšleli o vhodné…
číst vícePřestože je mi bližší fotografování jelenů volně žijících, po zastávce v rozlehlé dánské oboře před třemi lety jsem věděl, že se jednou vrátím. Jeleni tu jsou největší…
číst víceTo, že sysel obecný tráví většinu svého života v norách a velkou část roku spánkem, je věc obecně známá. Jak jsem se ale při jedné z letních návštěv exponované lokality…
číst vícePo zkušenosti s hledáním pižmoňů severních ve sněhem zapadaném Norsku jsem věděl, že rozhodnutí, jestli s sebou mít nebo nemít dalekohled, je poměrně zásadní. Času pro…
číst víceAž během večera téhož dne se mi mírně ulevilo. Díky místním pižmoňwatcherům shromážděným u hlavní silnice se stativovými dalekohledy zatlačenými hluboko do očí se nám…
číst víceTěsné seznamování s kajmanem yacaré bylo opatrné a mělo svůj vývoj. Nejprve to byl respekt, který nám málem nedovolil přiblížit se ke břehům řeky Rio Negro, postupem…
číst vícePo dlouhých horkých dnech, kdy byli všichni savci zalezlí ve stínu hustých křovin a vzrostlých stromů, se po celodenním intenzivním dešti ochladilo tak, že jsme v…
číst víceJako lesklé hnědé přízraky, na chvilku se objevil hřbet, aby jej po vteřině překryla hnědá kalná voda brazilské řeky Rio Negro. Když jsem do Pantanalu v září odlétal, z…
číst víceS pozorováním divokých šelem je v Latinské Americe obvykle potíž. Pokud u sebe zrovna nemáte profláknutého osvědčeného stopaře, který nedělá celý život nic jiného, je…
číst víceAsi nejbizarnějším zvířetem brazilského Pantanalu je největší hlodavec světa, kapybara mokřadní. Na tuhle myš jsem se moc těšil, že bude velká, jsem tušil, ale…
číst víceKdyž jsem cestu do Brazílie plánoval, při volbě vhodného termínu pro fotografování vysněných zástupců ptačí říše v době hnízdění jsem rezignoval na fotografování savců.…
číst více